Fx Piyasası Nedir

Fx Piyasası Nedir

Kasım 23, 2021 Kapalı Yazar: admin

2020 Fx Piyasası yılının en çok kazandıran metaları olan altın ve gümüşte 2021 yılının çok parlak geçmediğini ifade etmek gerekir. Yatırımcılarını üzen ve bir nebze de tedirgin eden bu metalar ile alakalı nasıl bir senaryo gündeme geleceği merak konusu. Son dönemde yaşanan düşüşler ile kritik seviyelerin aşılıp aşılmadığı da tartışılıyor. Şimdi gelin gümüş ve altında son senaryolar nasıl daha yakından bir göz atalım!

Fx Piyasası
Fx Piyasası

Fx Piyasası Altın ve Gümüş Toparlanmaya Çalışıyor

Uluslararası piyasalarda 2 Şubat 2021 altın ve gümüş için felaket günlerinden bir tanesi oldu diyebiliriz. Çünkü iki meta da eşzamanlı geri çekilmeler ile parlak günlerinden Fx Piyasası çok uzak olduğunu gösterdi. Uzmanları çok da şaşırtmayan bu durumların yatırımcıyı ciddi anlamda kaygılandırdığı ortada.

Altın ve Gümüş Fiyatları

Fx Piyasası 8 yılın zirvesini yaşayarak 30 USD seviyesini aşan ons gümüş bu seviyenin oldukça uzağında. Yaşanan sert düşüşler nedeni ile 26,40 USD seviyelerine kadar çekilen bu metanın yatırımcı için bekleme sinyali verdiği açık. Çünkü terste kalan pek çok yatırımcı için beklemenin bir alternatifi zarar. Bunu da hiçbir yatırımcı tercih etmiyor.

Ons altına bakıldığında ise 2075 USD seviyelerinde 1840 USD seviyelerine kadar bir geri çekilme var. 1700lü seviyeleri gördükten sonra geri dönen ve 1840 USD’de tutunan altında da bitcoin durum iç açıcı değil. Uluslararası piyasalarda ons altındaki kırılma bir nebze daha az olsa da Türkiye’de gram yatırımcılarının oldukça zorda olduğunu ifade etmek gerekir.

Fx Piyasası Gram Altında Durum Ne?

Ons altındaki sert düşüş ve dolardaki ciddi zayıflama altın yatırımcılarının da oldukça zararlı çıkmasına neden oldu. Gram altında seviyeler 550 TL Fx Piyasası olduktan sonra 100 TL’den fazla düşüş yaşandı. 430 ve 440 TL seviyelerinde ciddi bir direnç gösteren altının 423 TL seviyesine kadar geri çekildiği görülüyor. Altının bu geri çekilmesinde doların çok büyük bir rolü var. Bu nedenle de altın yatırımcısının gözü kulağı dolardan gelecek güçlenmede.

Altında durum kısa vadede çok iç açıcı görünmese de COVID-19 etkisi ile yeni bir yukarı yönlü ivmelenme mümkün. Bu nedenle takipte Fx Piyasası kalmalısınız.